plen

marsz26022019W dniach 22-24 lutego 2019 roku odbył się XLVIII Radomski Maraton Marszów na Orientację.

Głównym organizatorem był Oddział PTTK Łucznik w Radomiu - po raz drugi współorganizatorem imprezy była Publiczna Szkoła Podstawowa w Suchej oraz Urząd Miasta i Gminy Białobrzegi.

 

Celem marszów na orientację jest: poznanie piękna i walorów krajoznawczo-turystycznych naszej małej ojczyzny - Gminy Białobrzegi; popularyzacja turystycznych Imprez na Orientację; nauka i praktyczny sprawdzian posługiwania się mapą w terenie; udział w cyklu rozgrywek o Puchar Ziemi Radomskiej - zdobywanie odznak; aktywny sposób spędzania czasu wolnego - dobra zabawa; nabywanie nowych umiejętności.

W Marszach wzięło udział 52 uczniów i harcerzy z klas IV-VIII szkoły w Suchej pod opieką 6 nauczycieli - dwukrotnie więcej niż w roku ubiegłym! Grupę uzupełniali uczniowie z PSP nr 1 w Białobrzegach oraz młodzież z regionu radomskiego. W sumie wystartowało ponad 100 uczestników.
- Bardzo dziękujemy burmistrzowi Miasta i Gminy Białobrzegi za pokrycie kosztów uczestnictwa w imprezie uczniów z gminy Białobrzegi – mówi Pani Beata Pośnik, opiekun młodzieży.

Czym są Marsze na Orientację? Jest to gra terenowa, w której zadaniem uczestnika jest odnalezienie w lesie punktów kontrolnych na podstawie otrzymanej od organizatora mapy w określonym limicie czasu. W dniach 22 i 23 lutym nasi uczniowie oraz chętni uczestnicy wzięli udział w szkoleniu (teoretycznym i praktycznym) odczytywania mapy, punktów kontrolnych, zdobywanych punktów.

 

Pakiet 6 Dzwoni rachmistrz

 nsp 300x600px 002

stop smog

airly

wifi4eu

 

szacowanie strat

azest res

ido

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

gazeta nowa logo

 

uth

LPM logo 2018 rgb

 

images

pobrane

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid