dsc 00031Gmina Białobrzegi pozyskała 1,8 mln zł od Samorządu Województwa Mazowieckiego na budowę nowego skrzydła Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Prace rozbiórkowe ruiny kinoteatru – stającej tam od 40 lat, rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Dzięki staraniom burmistrza Adama Bolka oraz olbrzymiemu wsparciu wicemarszałka woj. mazowieckiego Rafała Rajkowskiego między ulicami Kościelną i Targowicką do 2021 roku powstanie nowoczesny budynek, w którym mieścić się będzie kino oraz nowoczesna czytelnia. Całość będzie tak zaprojektowana, że na potrzeby większych imprez sala pomieści ponad 200 osób widowni. Obecnie na tym miejscu stoi zdewastowany, nigdy nie dokończony budynek kinoteatru (budowa rozpoczęła się w latach 70.). Nowy budynek będzie połączony z funkcjonującym dzisiaj budynkiem MGOK-u.

 - Cieszę się bardzo, że otrzymaliśmy środki finansowe od samorządu woj. mazowieckiego. Wielkie podziękowania kieruję do marszałka Rafała Rajkowskiego oraz byłego starosty Andrzeja Oziębło, z którym jeszcze w poprzedniej kadencji przygotowaliśmy koncepcję nowego MGOK-u. Rozwiązanie to w tym roku zyskało aprobatę sejmiku woj. mazowieckiego. Wiele lat staraliśmy się o te pieniądze i wreszcie się udało. Jestem szczęśliwy, że po tylu latach ruina, która szpeci nasze miasto zniknie. Powstanie obiekt wielofunkcyjny, który wzbogaci ofertę kulturalną naszego miasta – mówi burmistrz Adam Bolek.

W wakacje ogłoszony zostanie przetarg na rozbiórkę istniejącego, zdewastowanego budynku. W tym roku powinny rozpocząć się prace rozbiórkowe. Na wiosnę 2020 r. ogłoszony będzie przetarg na budowę nowego obiektu. Całość prac zakończy się w 2021 roku.
Koszt wszystkich prac szacowany jest na ponad 3 mln zł.

 

 

 

Baner Portal strona 1Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

679gison sip2

 

czyste powiet

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid