118712832 917641418644668 8618469563319956719 nRegaty kajakowe zakończyły wakacje

W niedzielę, 30 sierpnia odbyły się II Białobrzeskie Regaty Kajakowe nad Pilicą. W imprezie wzięło udział 70 załóg kajakowych.

Regaty kajakowe nad Pilicą odbyły się po raz drugi. Tym razem impreza dofinansowana została ze środków Urzędu Marszałkowskiego woj. Mazowieckiego. Uczestniczyć w niej mogli wszyscy mieszkańcy Ziemi Białobrzeskiej oraz goście, którzy preferują aktywny wypoczynek w kajaku. Regaty w tym roku składały się ze spływu kajakowego na odcinku Przybyszew – Białobrzegi (9 km). Wzięła w nich udział rekordowa liczba startujących – 140 osób, wśród których były załogi z Radomia, Warszawy, Łodzi, Wieliczki czy Gliwic.

 - Cieszymy się, że w tym roku prawie podwoiliśmy liczbę biorących udział w regatach. Pokazuje to, że pomysł był dobry i zapewne wpisze się na stałe w kalendarz imprez organizowanych w naszym mieście – mówi burmistrz Adam Bolek.

Imprezie towarzyszył pokaz ratownictwa wodnego przygotowany przez ratowników WOPR w Białobrzegach. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz pakiety startowe z przewodnikami. Regaty zakończyły się wspólnym posiłkiem oraz koncertem muzyki żeglarskiej w wykonaniu zespołu Gama Dance – Radosław Birkowski. Lody dla wszystkich uczestników imprezy ufundowała firma Frubella z Białobrzegów.

Nagrody indywidualne wręczał burmistrz miasta i gminy Adam Bolek dla: najstarszego uczestnika i uczestniczki, najmłodszego uczestnika regat oraz załogi z najdalszej miejscowości od Białobrzegów.


Organizatorem Regat był Urząd Miasta i Gminy w Białobrzegach oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Białobrzegach.


Partnerami wydarzenia byli: Urząd Marszałkowski woj. Mazowieckiego, Kajaczek.pl, Wincent Sport, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Białobrzegach, Frubella Processing Sp. z o.o.

Fot. Marek Engelhardt.

  • sesja0102

 

 

 

Baner Portal strona 1Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

679gison sip2

 

czyste powiet

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid