119069943 1689834417858503 6077710262311954638 oSerdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę „Kulturalnej Ławeczki z…” - tym razem z recitalem najpiękniejszych piosenek oraz monologów z lat dwudziestych i trzydziestych w wykonaniu Julity Kożuszek-Borsuk. Recital odbędzie się w niedzielę 13 września na Placu Zygmunta Starego o godz. 18.00.

Recital “Powróćmy jak za dawnych lat”, to najpiękniejsze piosenki z lat 20. oraz monologi pisane dla Hanki Ordonówny, wykonywane przez artystkę w kostiumach z epoki. Któż nie zna szlagieru “Na pierwszy znak” czy “Nikt tylko Ty”? Przy pomocy piosenki zabierze Państwa w sentymentalną podróż w czasy, gdy uczucia może były takie same, ale mówiło i śpiewało się o nich zupełnie inaczej. W czasy gdzie kultura słowa i melodii tworzyła nierozerwalną całość w postaci niezapomnianych piosenek. Razem zanucimy “Już nie zapomnisz mnie”, bo piosenka nie da Państwu zapomnieć. Obiecuję że każdy znajdzie coś dla siebie i ma nadzieję, że od tego wieczoru śpiewać Państwo będą każdego dnia, a miłość nam wszystko wybaczy. Piosenki i monologi wykona Julita Kożuszek-Borsuk przy fortepianowym akompaniamencie Mariusza Dubrawskiego.

 Julita Kożuszek-Borsuk - Absolwentka Szkoły Muzycznej I i II st. w Poznaniu, Studia Wokalno-Aktorskiego im. Baduszkowej w Gdyni oraz Akademii Muzycznej w Warszawie (Pedagogika Baletu). W teatrze zadebiutowała jako adeptka w spektaklu Żołnierz królowej Madagaskaru w reżyserii Jerzego Gruzy, 7 kwietnia 1991 w Teatrze Muzycznym w Gdyni. W latach 1994 -2002 była aktorką warszawskiego Teatru Rampa na Targówku. Współpracuje z różnymi teatrami muzycznymi (Operetka Warszawska, Teatr Muzyczny „Roma”, Komedia w Warszawie, Opera i Operetka w Szczecinie) i innymi (Teatr na Woli, Teatr Staromiejski, Teatr Kamienica w Warszawie, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku), w tym nadal z Teatrem Rampa. Julita ma w swoim dorobku artystycznym największe role musicalowe, debiutowała rolą Marii w Musicalu West Side Story, przez 10 lat współpracowała z TVP i TVN. Grywa zarówno w spektaklach dla dzieci, jak i dla dorosłych, bierze udział w przedstawieniach impresaryjnych. Pojawia się także w serialach (m.in. Na dobre i na złe, Ojciec Mateusz) i w programach telewizyjnych, pracuje też w dubbingu, jej głosem mówi Świnka Peppa.

  • sesja0102

 

 

 

Baner Portal strona 1Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

679gison sip2

 

czyste powiet

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid