DSC0871811 Listopada w Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości po raz pierwszy na żywo zaprezentowano hejnał, który - od tej pory – w niedziele i święta będzie grany z białobrzeskiego Ratusza. Wydarzenie to uczciło również 480. rocznicę nadania praw miejskich Białobrzegom.

Skomponowany kilkanaście lat temu przez Zbigniewa Woźnego – białobrzeskiego kompozytora, wykładowcę muzyki – hejnał to jeden z symboli Białobrzegów. W przeszłości odtwarzany był z wieży białobrzeskiego kościoła.

W dniu 11 Listopada miało miejsce specjalne wykonanie hejnału. Został on zagrany przez  Ewelinę Dymowską – hejnalistkę z Zamku Królewskiego z Komendy Straży Miejskiej Miasta Stołecznego Warszawa, chorążego Tomasza Nowakowskiego – pierwszego trębacza Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego oraz Tomasza Ogorzałka – pierwszego trębacza Ochotniczej Straży Pożarnej w Białobrzegach.

- W roku jubileuszu naszego miasta, przywracamy hejnałowi należne miejsce. Mam nadzieję, że hejnał doda splendoru naszemu miastu i gminie, i stanie się jedną z atrakcji Białobrzegów – mówi burmistrz Adam Bolek.

Hejnał będzie grany „na żywo” z okna sali konferencyjnej Ratusza w każdą niedzielę, święta oraz ważne wydarzenia i rocznice o godz. 12.00. Wykonywać go będzie na trąbce, na zmianę, czterech muzyków Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Białobrzegach: Mieczysław Gutkiewicz, Przemysław Wieteska, Sebastian Pakuła i Tomasz Ogorzałek.

Serdecznie dziękujemy za przygotowanie uroczystości: Sławomirowi Dąbrowskiemu – kapelmistrzowi Orkiestry Dętej OSP Białobrzegi, Zbigniewowi Woźnemu – twórcy białobrzeskiego hejnału, Andrzejowi Łukomskiemu – dyrektorowi Miejsko–Gminnego Ośrodka Kultury w Białobrzegach oraz wszystkim członkom Ochotniczej Straży Pożarnej w Białobrzegach.

 

 

  • sesja0102

 

 

 

Baner Portal strona 1Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

679gison sip2

 

czyste powiet

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid