zdjęcie Dyrektor MGOKZygmunt Andrzej Łukomski dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Białobrzegach otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Mazowieckiego.

W tym roku spośród 107 kandydatów zgłoszonych przez samorządy i organizacje pozarządowe, kapituła wyłoniła dziesięciu laureatów. Każdy z nich otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. zł oraz pamiątkową statuetkę i dyplom. Wśród nich jest Andrzej Łukomski, dyrektor białobrzeskiego MGOK-u.

– To uhonorowanie niepospolitych pomysłów i twórczych inicjatyw, a w naszym regionie nie brakuje ludzi wyjątkowych, którzy wręcz z pasją angażują się w działalność kulturalną, naukową czy społeczną. Trzeba ich nagradzać i wspierać, bo efekty ich pracy są imponujące i odbijają się echem nie tylko tu na Mazowszu, ale wręcz na całym świecie – mówi Adam Struzik, Marszałek woj. mazowieckiego.

 Nagroda Marszałka przyznawana jest od 21 lat wybitnym i aktywnym społecznie ludziom, organizacjom i stowarzyszeniom, które prowadzą działania umacniające tożsamość kulturową Mazowsza oraz służą rozwojowi i promocji regionu. W gronie dotychczasowych laureatów Białobrzegi mają swojego przedstawiciela. Kilka lat temu Nagrodą Marszałka uhonorowany został artysta plastyk Zdzisław Doleżyński.

- Serdecznie gratuluję Panu dyrektorowi. Jego osobisty sukces jest również sukcesem dla białobrzeskiego domu kultury i świetną promocją Białobrzegów. Jestem przekonany, że ta nagroda doda pozytywnej energii całemu zespołowi naszego Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury – mówi burmistrz Adam Bolek.

Andrzej Łukomski - z wykształcenia – pedagog. Trener, instruktor i choreograf utytułowanej formacji tańca latynoamerykańskiego „Akant Radom”, zdobywającej mistrzostwa kraju, Europy i świata. Jest także konsultantem World Dance Sport Federation w zakresie Formacji Tanecznych jako dziedziny sportów olimpijskich oraz międzynarodowym sędzią tańca i wykładowcą w Polskiej Federacji Tańca. Autor „Standardu Kompetencji Zawodowej” w zawodzie instruktora tańca. Odznaczony został medalem za zasługi dla województwa mazowieckiego, miasta Radomia oraz otrzymał Nagrodę Prezesa Rady Ministrów za osiągnięcia krajowej międzynarodowe. Od 2016 r. jest dyrektorem w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Białobrzegach, gdzie dzięki jego inicjatywie organizowane są taneczne mistrzostwa Polski i Europy, a nawet świata, w różnych kategoriach. Ośrodek poszerzył i ożywił zarówno działalność, jak i aktywność kulturową mieszkańców Białobrzegów. Jego działania kierowane są do wszystkich grup wiekowych ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i osób starszych.

  • sesja0102

 

 

 

Baner Portal strona 1Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

679gison sip2

 

czyste powiet

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid