P1012783W sobotę 29 maja na stadionie miejskim w Białobrzegach odbyły się eliminacje w ramach Mini Mistrzostw Europy w piłce nożnej dla dzieci z roczników 2008 – 2013. Mini Mistrzostwa Europy to cykl 12 turniejów eliminacyjnych kończących się wielkim finałem w Warszawie.

W sumie weźmie w nim udział blisko 3 000 młodych piłkarzy występujących i zrzeszonych w klubach piłkarskich. Turniej będzie odbywał się przy współpracy następujących miast: Białobrzegi, Góra Kalwaria, Grodzisk Mazowiecki, Izabelin, Kozienice, Piaseczno, Radom, Warka, Warszawa, oraz Ośrodków Sportu i klubów piłkarskich.

W Białobrzegach rywalizowali młodzi sportowcy z rocznika 2010 i młodsi. Oficjalnego otwarcia dokonał burmistrz miasta i gminy Białobrzegi Adam Bolek.

Do turnieju zgłosiło się w sumie 17 zespołów i zostało podzielonych na dwie grupy. Każdy z zespołów występował pod szyldem wylosowanego wcześniej państwa, a rywalizacja odbyła się systemem każdy z każdym dzięki czemu wyłoniono po dwie najlepsze drużyny w grupie, które następnie zagrały w półfinale. Zwycięscy półfinałów zaś awansowali do turnieju finałowego, który w czerwcu zostanie rozegrany w Warszawie.

Na bocznej płycie stadionu w Białobrzegach rozgrywano jednocześnie trzy spotkania, a każdy mecz trwał 12 minut. Po kilku godzinach niezwykle zaciętej, ale sportowej rywalizacji w półfinałach zmierzyły się zespoły Hiszpanii i Ukrainy oraz Belgii i Węgier. Ostatecznie górą okazali się Hiszpanie i Belgowie i to te zespoły zobaczymy w Warszawie.

Każda z występujących drużyn na zakończenie otrzymała pamiątkowe medale, a pierwszych 8 zespołów dodatkowo puchary ufundowane przez głównego organizatora mistrzostw – Krzysztofa Roszaka.

Wręczone zostały również dwie indywidualne statuetki dla najlepszego bramkarza, którym został Jakub Tłuczek z Hiszpanii, natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Antoniego Bownika z zespołu Belgii.

Organizatorzy serdecznie dziękują miastu i gminie Białobrzegi za możliwość rywalizacji na białobrzeskim stadionie, Miejskiemu Klubowi Sportowemu Pilica za pomoc w organizacji turnieju, firmie Multismak za podarowane napoje oraz LGD Zapilicze za wsparcie w/w projektu.

Grzegorz Kacprzak

Fot. Arkadiusz Kurowski

  • sesja0102

 

 

 

Baner Portal strona 1Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

679gison sip2

 

czyste powiet

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid