P1012783W sobotę 29 maja na stadionie miejskim w Białobrzegach odbyły się eliminacje w ramach Mini Mistrzostw Europy w piłce nożnej dla dzieci z roczników 2008 – 2013. Mini Mistrzostwa Europy to cykl 12 turniejów eliminacyjnych kończących się wielkim finałem w Warszawie.

W sumie weźmie w nim udział blisko 3 000 młodych piłkarzy występujących i zrzeszonych w klubach piłkarskich. Turniej będzie odbywał się przy współpracy następujących miast: Białobrzegi, Góra Kalwaria, Grodzisk Mazowiecki, Izabelin, Kozienice, Piaseczno, Radom, Warka, Warszawa, oraz Ośrodków Sportu i klubów piłkarskich.

W Białobrzegach rywalizowali młodzi sportowcy z rocznika 2010 i młodsi. Oficjalnego otwarcia dokonał burmistrz miasta i gminy Białobrzegi Adam Bolek.

Do turnieju zgłosiło się w sumie 17 zespołów i zostało podzielonych na dwie grupy. Każdy z zespołów występował pod szyldem wylosowanego wcześniej państwa, a rywalizacja odbyła się systemem każdy z każdym dzięki czemu wyłoniono po dwie najlepsze drużyny w grupie, które następnie zagrały w półfinale. Zwycięscy półfinałów zaś awansowali do turnieju finałowego, który w czerwcu zostanie rozegrany w Warszawie.

Na bocznej płycie stadionu w Białobrzegach rozgrywano jednocześnie trzy spotkania, a każdy mecz trwał 12 minut. Po kilku godzinach niezwykle zaciętej, ale sportowej rywalizacji w półfinałach zmierzyły się zespoły Hiszpanii i Ukrainy oraz Belgii i Węgier. Ostatecznie górą okazali się Hiszpanie i Belgowie i to te zespoły zobaczymy w Warszawie.

Każda z występujących drużyn na zakończenie otrzymała pamiątkowe medale, a pierwszych 8 zespołów dodatkowo puchary ufundowane przez głównego organizatora mistrzostw – Krzysztofa Roszaka.

Wręczone zostały również dwie indywidualne statuetki dla najlepszego bramkarza, którym został Jakub Tłuczek z Hiszpanii, natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Antoniego Bownika z zespołu Belgii.

Organizatorzy serdecznie dziękują miastu i gminie Białobrzegi za możliwość rywalizacji na białobrzeskim stadionie, Miejskiemu Klubowi Sportowemu Pilica za pomoc w organizacji turnieju, firmie Multismak za podarowane napoje oraz LGD Zapilicze za wsparcie w/w projektu.

Grzegorz Kacprzak

Fot. Arkadiusz Kurowski

 

Baner Portal strona 1

 

baner Budżet obywatelski 1

 

Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

 

22208 ASYSTENT OSOBY NIEPE NOSPRAWNEJ tekst

679gison sip2

 

srodowisko

 

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

 

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid