plen

mgok 26012015 17Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Białobrzegach po raz kolejny zorganizował zimową akcję pn. „Tęczowa Zima 2015” – aktywne zagospodarowanie wolnego czasu dzieci i młodzieży z gminy i powiatu białobrzeskiego, która skierowana jest dla dzieci i młodzieży w wieku 7-12 lat. Tegoroczny program został zorganizowany dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta i Gminy Białobrzegi. Okres dwutygodniowych ferii zimowych to doskonała okazja dla dzieci i młodzieży do integracji, aktywnego, interesującego, wesołego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Tegoroczna oferta programowa przygotowana przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury jest różnorodna w której z pewnością każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie.

19.01.2015r (poniedziałek)
Pierwszy dzień akcji zimowej pn. „Tęczowa Zima 2015” rozpoczęliśmy od przywitania i zapoznania uczestników z regulaminem Tęczowej Zimy. Następnie naszych milusińskich odwiedził przedstawiciel Powiatowej Komendy Policji w Białobrzegach, który przedstawił dzieci zasady bezpiecznego wypoczynku podczas ferii zimowych oraz zaprezentował podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy z aktywnym udziałem zgromadzonych dzieci. Uczestnicy Tęczowej Zimy odwiedzili również Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Białobrzegach, gdzie poznali tajniki ujmowania i uzdatniania wody naszego miasta. Po powrocie z wycieczki dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych.
20.01.2015r (wtorek)
We wtorkowy poranek uczestnicy Tęczowej Zimy udali się do Centrum Nauki Leonarda Da Vinci w Podzamczu Chęcińskim. Dzieci obejrzały unikalną wystawę „Świat Leonarda da Vinci”, która do tej pory była pokazywana w takich miejscach jak Tokio, Nowy Jork, Mediolan. Wystawa prezentuje dwa najważniejsze zbiory projektów Leonarda da Vinci tj. Kodeks Atlantycki i Kodeks o Lataniu. Pierwszy z nich to zestawienie znanych koncepcji maszyn stworzonych przez mistrza. Drugi - to pełne detali studium nad lotem ptaków. Dzieci miały możliwość obejrzenia reprodukcji obrazów Leonarda da Vinci np. "Mona Lisy" i "Ostatniej Wieczerzy" oraz mogły zapoznać się projektem miasta idealnego i mostu obrotowego. Po pełnym wrażeń zwiedzaniu wystawy wzięliśmy udział w warsztatach przyrodniczych połączonych z elementami chemii, biologii, fizyki i geologii. Posileni gorącym posiłkiem, we wspaniałych nastrojach wróciliśmy do Białobrzegów.
21.01.2015r (środa)
Trzeciego dnia Tęczowej Zimy odwiedziliśmy Pływalnię Neptun w Radomiu. Podczas dwugodzinnego pobytu na basenie dzieci aktywnie spędziły czas pod czujnym okiem opiekunów i ratowników, korzystając z dostępnych atrakcji min. basenu, jacuzzi, brodzika, zjeżdżalni, miejsca wytworzenia „sztucznej fali” itp. Czas, który spędziliśmy w wodzie był doskonałą zabawą dla wszystkich. Wyjazd dostarczył dużo dobrej zabawy i radości wszystkim uczestnikom.
22.01.2015r (czwartek)
Kolejny dzień Tęczowej Zimy upłynął naszym milusińskim w kinie Helios w Radomiu. Tutaj dzieci spotkały się z przesympatycznym Paddingtonem. Już sam widok głównego bohatera, z czarującym pyszczkiem i błyszczącym futerkiem ucieszył dzieci. Podczas seansu wszyscy śmiali się z wybryków sympatycznego i bardzo kulturalnego misia, zachwycali się jego gustownym, londyńskim strojem. W czasie drogi powrotnej trwały rozmowy na temat obejrzanej bajki.
23.01.2015r (piątek)
Pierwszy tydzień ferii zakończył ponowny wyjazd na pływalnię NEPTUN w Radomiu. Wyjazd na basen był doskonałym pomysłem i przede wszystkim wspaniałą integracją z innymi uczestnikami Tęczowej Zimy. Dzieci pod opieką ratowników i opiekunów mogły korzystać ze wszystkich atrakcji basenu. Po dwugodzinnej radosnej zabawie, uczestnicy głodni i troszkę zmęczeni udali się do pobliskiego McDonald´s. Pobyt na pływalni był doskonałym sposobem na aktywne spędzenie wolnego czasu.

airly

wifi4eu

szacowanie strat

azest res

ido

aplikacja mobilna

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

bialobrzegitv res

stop smog

opinia res

rodo

gazeta nowa logo

LPM logo 2018 rgb

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  logo adoptuj  logo mikro  logo sanepid